Hakkımızda

/
Kurumsal
/
Hakkımızda

GVD, ticaret hayatına 2003 yılında Pano Montaj firması olarak başlamış olup kurulduğu günden itibaren başladığı yerde durmayı reddederek kendini geliştirmek adına tüm olanaklarını sonuna kadar kullanmıştır. Her sene bir başka gelişim faaliyetini hedef alıp bu hedeflerine de başarılı bir şekilde ulaşmıştır. 

Kuruluşun hemen ertesinde Sertifikasyonun önemini bilen bir firma olarak ürünlerimizi Sertifikalandırma çalışmalarımız başlamıştır. Öncelikli olarak Rusya bölgesi için gerekli olan GOST-R Sertifikamızı alıp bölgede takip ettiğimiz projeleri başarıyla tamamlayarak ihracat aktivitelerimize de başlamış olduk. 2005 yılında ihracatında başlamasıyla artık yerimize sığamaz olduk ve daha büyük bir alana taşındık. 

2007 yılında ise yüksek maliyetli makina yatırımı yaparak GVD markası ile kendi panolarımızı üretmeye başladık. Hemen ertesi sene 2008 yılında GVD Marka Panolarımızın aynı belgelendirme hassasiyetiyle 4000A 80kA Form 4B olarak Type Test ve ISO Sertifikasını aldık ve kendi markamızın boş kabin sistemleri olarak ilk yurt dışı satışını gerçekleştirdik. 2011 Yılında imalat alanımızı biraz daha genişleterek Türkiye'nin ilk yerli üretim Tamamen Çekmeceli MCC panolarının üretimine başladık ve ERP ve MRP sistemlerini yönetim ve imalat sürecimizde kullanmaya başladık. 

2012 yılı geldiğinde ise Roll-Form Hattı yatırımı yaparak Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda özel dizayn ettiğimiz 27 bükümden oluşan kapalı tip profil üretimine başladık. Ürünlerimize daha fazla dayanıklılık ve kuvvet getiren bu yapı ile ürünlerimizin IP sınıfını da 55'ten 65'e çıkarmış olduk. Yapmış olduğumuz bu gelişimleri yine belgelendirmek için hem standart Sabit Tip panolarımızı hem Çekmeceli Tip Panolarımızı 2012 yılının 2. yarısında Hollanda'da ki KEMA Labaratuvarlarına başvurarak Tip Test Sertifikası ve İç Ark Testleri için gönderdik. Tip Test Sertifikasını değişen yeni standartlara göre (IEC 61439) ve yeni profil yapımıza göre 6300A 120kA Form 4B için gerçekleştirdik. Aynı zaman diliminde ürünlerimizin Sismik Testlerini de İspanya'da ki Virlab Labaratuvarlarında tamamladık. 

Projenizde yer alan ve alacak olan pano markaları ile aramızda sertifika bakımından bir eksikliğin bulunmadığını sizlere tekrardan aktarmak isterim. 

Bugün GVD markası ile 42 ülkeye ihracat yapmakta olduğumuz gibi her geçen gün bu sayının artıyor olması, müşterilerimiz ile memnuniyet ve güven çerçevesinde uzun yıllara dayanan ilişkilerimizin olması, 
Devletimizin de aynı sertifikasyondaki ürünlerde yerli malı kullanımıyla ilgili teşviki, bu projede kendi markamızla yer alma arzumuzu artırmaktadır. 

 

 

 

Bu site Entranet ERP Yazılımı ile hazırlanmıştır.